KROK 1: Wstępne spotkanie

 

Pierwsze spotkanie jest zupełnie niezobowiązujące. To moment, w którym poznajemy siebie i podejmujemy (bądź nie) decyzję o dalszej współpracy. Nie omawiamy na nim jeszcze rozwiązań projektowych, skupiamy się natomiast na przekazaniu sobie niezbędnych informacji dotyczących projektu, kolejnych działaniach oraz, przede wszystkim, na wzajemnych oczekiwaniach.

 

W zależności od Twoich preferencji oraz dyspozycji, możemy również zaaranżować spotkanie online lub uzgodnić wszystko telefonicznie i mailowo.

 

 

 

 

KROK 2: Inwentaryzacja

 

Najprościej mówiąc jest to dokładny pomiar całego pomieszczenia uzupełniony o dokumentację fotograficzną. Jest to etap niezbędny do stworzenia rzetelnego projektu wykonawczego.

 

W zależności od metrażu oraz rodzaju inwestycji inwentaryzacja trwa od dwóch do czterech godzin. Nie wymaga ona Twojej obecności, jedynie umożliwienia nam dostępu do mieszkania. 

 

 

 

 

 

 

 

KROK 3: Analiza potrzeb

 

Jest to formularz on-line, zawierający szczegółowe pytania na temat projektowanego wnętrza, takie jak: Twój preferowany styl, kolorystyka, przyzwyczajenia mieszkańców czy rodzaj sprzętów AGD. Możesz tu również wklejać inspiracje lub opisać własne pomysły.

 

Formularz wypełniasz w dogodnym dla Ciebie czasie, ponieważ masz do niego dostęp 24/7, przez okres około tygodnia. Nie musisz udzielać odpowiedzi na wszystkie pytania. Rozumiemy, że wiele kwestii jest Ci zupełnie obcych i chcesz po prostu zdać się na nas. Nie ma problemu! Aczkolwiek im lepiej Cię poznamy, tym większa szansa na strzał w dziesiątkę!

 

KROK 4: Omówienie budżetu

 

Każdy projekt ma być piękny i funkcjonalny, ale również realny do wykonania. Dlatego już na samym początku niezmiernie ważne jest ustalenie Twojego budżetu. 

 

Proponowaną kwotę rozpiszemy na poszczególne pomieszczenia, potrzebne elementy wyposażenia oraz szacowaną ilość wykończeń. W ten sposób wspólnie ocenimy, co mieści się w Twoim zasięgu finansowym, czy z czegoś musimy zrezygnować lub czy możemy pozwolić sobie na pewne luksusy. 

 

Wyceny mebli na wymiar, materiałów budowlanych i robocizny dokonują stolarz oraz wykonawcy.

 

KROK 5: Układ funkcjonalny

 

Układ funkcjonalny powstaje na bazie informacji uzyskanych podczas przeprowadzonej analizy potrzeb oraz na podstawie inwentaryzacji. Przedstawimy Ci dwa warianty w formie rzutów 2D oraz bardzo prostej bryły 3D (bez tekstur ani detali) - chodzi o przestrzenne zobrazowanie danego pomieszczenia, co ma ułatwić wybór optymalnej opcji.

 

Po wspólnym rozpatrzeniu wszelkich "za" i "przeciw" obu wariantów, stworzymy wersję ostateczną, która będzie bazą do dalszych działań.

KROK 6: Fotorealistyczne wizualizacje 3D

 

Czyli to, co tygryski lubią najbardziej! Model 3D powstaje na podstawie optymalnej opcji układu funkcjonalnego. Jest to najbardziej czasochłonny etap procesu projektowego, ponieważ wymaga specyfikacji każdego elementu wyposażenia, następnie stworzenia modelu 3D i wreszcie wykonania wizualizacji.

 

Zazwyczaj dostajesz od nas po dwa ujęcia na każde pomieszczenie, jednak liczbę tę dostosujemy indywidualnie do potrzeb inwestycji.

 

 

 

 

KROK 7: Rysunki techniczne

 

Żadna wizualizacja nie będzie użyteczna bez solidnie wykonanej dokumentacji technicznej. Wizualizacja jest jedynie narzędziem komunikacji pomiędzy projektantką a klientem. Projekt natomiast są to wszystkie informacje niezbędne do realizacji inwestycji, czyli: wymiary, wykończenia oraz opracowanie technicznych detali.

 

Sporządzona przez nas dokumentacja techniczna zawiera: rozmieszczenie ścian i zabudowy G-K, schemat instalacji elektrycznej i wod-kan, rzuty podłóg i drzwi, sufitów podwieszanych, ułożenie płytek, kłady ścian oraz szczegółowe rysunki mebli na wymiar.

KROK 8: Szczegółowy kosztorys

 

Zawiera on wszystkie materiały wykończeniowe oraz gotowe elementy wyposażenia użyte w projekcie wraz z wytycznymi, cenami, danymi kontaktowymi dostawców oraz linkami do sklepów internetowych. 

 

W osobnym dokumencie otrzymasz również wyceny od poszczególnych producentów i dostawców, gotowe do złożenia zamówienia. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do każdej inwestycji podchodzimy indywidualnie. Wymienione etapy są jedynie zarysem procesu projektowego. Chcemy, abyś miał/-a wyobrażenie na temat tego, na czym tak naprawdę polega projekt wnętrza i dlaczego warto zatrudnić projektanta/projektantkę wnętrz. Przeprowadzimy Cię przez cały proces i dołożymy wszelkich starań, żeby te kilka miesięcy były twórczą przyjemnością! 

 

 

 

 

 

 

Polityka prywatności

MENU

tel. 795 028 862

e: martadurlej10@gmail.com

Twój e-mail
Treść wiadomości
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Copyright CzemuNie? studio | 2020 

MEBLE 

NA WYMIAR

RYSUNKI TECHNICZNE

NADZÓR 

BUDOWLANY

KOSZTORYS

WIZUALIZACJE 3D

DOBÓR MATERIAŁÓW

Etapy projektowe

Przycisk

Studio Projektowania Wnętrz

Czemu Nie?